Олександр Сопко: «На вістрі атаки бачу Кравця»

Ось і настав день першої тренерської битви Шевченко і Теріма. Учень проти наставника. Або Цар проти Імператора, як величають їх в футбольному світі. Вони вже неодноразово перетиналися! У 1996-му саме у ворота очолюваної Терімом збірної Туреччини Шева в Стамбулі забив свій перший м’яч у формі збірної України. А у 2001-му вони були вже в одній команді — під керівництвом Фатіха Андрій видав серію з 9 голів в 10 матчах за італійський «Мілан». Сьогодні ж о 21:45 в Коньї очолювані друзями збірні України та Туреччини посперечаються за лідерство в своїй відбірковій групі до ЧС-2018. Турецька земля була фартовою для Шевченка-гравця — він тут і «Золотий м’яч» собі здобував, і покер оформляв. «Сподіваюся, вдала серія продовжиться для мене і в ролі тренера», — говорить керманич «синьо-жовтих».

«Думаю, з урахуванням травми Ракицького, ми побачимо в центрі оборони зіграних Кучера і Хачеріді, — сказав експерт Олександр Сопко. — Інше питання, що на майбутнє тренерському штабу не завадило б трохи розширити список викликаних в збірну захисників за рахунок гравців з інших чемпіонатів. Це можуть бути і Вернидуб, і Чигринський, і Пластун. Хто зіграє на вістрі? Навряд чи це буде Коваленко, як з Ісландією. Цей варіант більше підходить для домашнього матчу, позиційних атак, комбінаційної гри в короткий пас на обмеженому просторі. А з турками ми майже напевно будемо діяти від оборони, і попереду буде потрібно гравець, який працює в вільних зонах. Мені бачиться в ролі «наконечника» Кравець: у нього є і швидкість, і хороші фізичні дані. Той факт, що і «Шахтар», і «Динамо» зовсім недавно успішно грали в Туреччині, повинен позначитися. Тиском трибун футболістів цих клубів вже не налякаєш ».

За підсумками сьогоднішнього матчу з Туреччиною і недільного з Косово Шевченко має намір взяти шість очок. «Максималізм похвальний, — каже Сопко. — Але, поклавши руку на серце, і чотири буде добре ».