Леоненко: «Коноплянка, як завжди, грав у свою гру — в ніяку»

Відомий експерт поділився  своїми враженнями від матчу Туреччина — Україна

— Перший тайм матчу Туреччина — Україна, думаю, всіх здивував. Причому і головного тренера Андрія Шевченка і футболістів. А ось кінцівка і те, що нам на 45-й хвилині забили гол, вийшла змазаною. У другому таймі просто згадали, що виявляється, Михайло Іванович Фоменко все ще залишається в головах у наших гравців. Тому що команда будується. Все нове для Шевченка і футболістів. Що стосується замін, то це взагалі окрема розмова. Незрозуміло, навіщо він Зозулю випустив? Я так і не зрозумів.

Заміни потрібно було робити. Тому що Коноплянка, як завжди, грав у свою гру — в ніяку. Думаю, що ще пару таких ігор і Шевченко не буде Євгенія ставити в основний склад. І, слава Богу, що він змінює, раніше ж то вони були незамінні.

Винен Ахметов і 30 хвилин від Суркіса. Те, що «Шахтар» налякав турків, обігруючи їх і в Туреччині і вдома. У першому таймі збірну Туреччини, я взагалі не впізнав. Вони просто дивилися, як грали наші хлопці. Молодці.

Чому збірна України зіграла гірше в другому таймі? Тут не Шевченко винен, а футболісти згадали, що потрібно грати від оборони. Коли команда захищається, то, як правило пропускає. Це нормально. Це психологія футболістів. Тим більше, наших футболістів. Вони ж ще не знають, що вони реально не гірше за інших гравців. Виявляється з Туреччиною можна грати. Можна з усіма грати. Просто футболісти ще не готові до цього. Слава Богу, я не побачив, що кожен захисник «тягає» м’яч, роблячи при цьому по сім-вісім торкань. Це вже добре. Плюс в тому, що перший тайм вже всіх здивував. Те, що Шевченко буде помилятися — це нормально. Я взагалі давав йому на розкачку рік. Навіть якщо він не виведе збірну України на чемпіонат світу 2018 — нічого страшного не станеться. Справа в тому, що у «жовто-синіх» немає часу виховувати когось.

У складі збірної України конкретно нікого не виділив би. Стилю як такого я не побачив. Гра просто давалася нашій команді. Слава Богу, що щось змінюється. Як ти не крути, все порівнюють команду Фоменко з командою Шевченко. Саме, головне, щоб Андрій не постарів дуже швидко. Я бачу, як він переживає. Я б дуже хотів побачити в ньому злого тренера, жорсткого. А він мені все обіцяє … Подивимося.

Поки, що в національній збірної я не бачу проблем. Прикро, що перемога попливла на останніх хвилинах. Мінус тільки в тому, що була незрозуміла заміна на Зозулю. Зараз же можна зайти в інтернет і подивитися, що це за футболіст Зозуля. Йому краще йти волонтером в АТО. Він хороший хлопець, наскільки я знаю, але хороший хлопець — це не професія. Вболівальники чекають результату. Подивіться, скільки він зіграв і скільки забив.