Андрій Шевченко: «Не було сенсу продовжувати кар’єру після ЧЄ-2012»

Керманич національної збірної розповів про завершення кар’єри футболіста.

— Коли ви грали на Євро-2012, для себе вже розуміли, що завершуєте кар’єру?
— Так звичайно. Я ж не вічний. Вже тоді було важко. Я практично півроку пропустив. Навіть на зборах у мене було кілька травм, було дуже нелегко відновлюватися і готуватися до матчів. Організм не витримував. Не було сенсу продовжувати. Це тільки погіршило б мій фізичний стан в майбутньому. Тому вирішив — досить. 36 років все-таки, 20 з них віддав кар’єрі.

— Але пішли ви якось по-англійськи. Чому не провели прощальний матч?
— Я спокійно ставлюся до таких речей. І знаю багатьох гравців, які не організували прощальні матчі. Я задоволений своєю кар’єрою, у мене залишилися чудові стосунки з уболівальниками, закінчив саме тоді, коли вичавив з себе максимум і треба було йти. Проводити ще прощальний матч? Краще нехай мене запам’ятають таким — грою зі шведами.

— Але ви ж збиралися — було багато розмов про таку гру.
— Багато моментів зіграли роль. Та ж ситуація в країні потім позначилася.

— Чим ви займалися ці 3,5 року?
— Ой, було досить справ, повірте. По-перше, я ж три роки навчався — постійні курси. Потім — сім’я, четверо дітей все-таки. І багато поїздок — на спонсорські заходи, товариські матчі. Постійно в русі.

— Навіть не відпочили, виходить?
— Я відпочив від футболу психологічно. Але справ з’явилося ще більше, ніж раніше. Коли ти футболіст — абстрагуєшся від усього, концентруєшся тільки на одному, живеш в якійсь оболонці. Але коли повертаєшся в звичайне життя, з’являється море справ. Доводиться наздоганяти все, що не допрацював, поки грав.