Андрій Шевченко : «Косово має в своєму складі дуже швидких флангових гравців»

Напередодні матчу відбору до ЧС — 2018 проти збіроної Косова головний тренер української збірної дав традиційну прес-конференцію.

— Хто з гравців «Динамо» зіграє завтра в основному складі збірної України?
— Ми обираємо оптимальний склад. Сьогодні у нас останнє тренування до матчу, після нього ми визначимося з станом гравців. Кожен з хлопців має бути чесний, розповісти як він себе почуває. Ми розуміємо важливість завтрашньої гри. А за складом будемо визначатися завтра вранці. Тоді й побачимо, яке представництво в складі отримають ті чи інші клуби.

— Як впливає на вашу підготовку політичний фактор цього матчу?
— Ніяк не впливає. Ми розуміємо важливість завтрашньої гри, а політику залишаємо осторонь. Наше завдання — добре підготуватися до матчу, добре, зіграти добре і порадувати уболівальників.

— Що ви знаєте про збірну Косова?
— У нас достатньо інформації про суперника. Ми дивилися товариський матч за участю збірної Косова, а також два офіційні поєдинки цієї команди. Провели ретельний аналіз цих матчів. Збірна Косова провела гарні ігри. Це нова команда, темна конячка. Але ми поважаємо цього суперника. Після двох нічиїх нам дуже потрібна перемога. Але і Косово потрібен хороший результат. Ми це розуміємо.

— Що є найбільш сильною стороною збірної Косова?
— Ця команда має в своєму складі дуже швидких флангових гравців. Крім того, команда вміє проводити неприємні для суперника контратаки.

— Чи стала для вас несподіванкою та обставину, що збірна Косова, яка була розгромлена в четвер Хорватією (0: 6) змогла в першому турі відбіркового туру ЧС-2018 добитися нічиєї з Фінляндією?
— Ні. Кожна гра — нова гра. Збірна Косова мала моменти і в матчі з хорватами, команда грала добре, намагалася контролювати гру, але не вийшло. Але завтра — нова, інша гра.

— Чи є у збірній України альтернатива Зінченко?
— У нього хороші характеристики, які допомагають досягати результату, перестановок в схемі ведення гри. Кожен футболіст сильний своїми характеристиками, а наша завдань їх максимально ефективно використовувати. Під кожного суперника ми підбираємо стратегію, план на гру і футболістів, які найкраще, на нашу думку, будуть вирішувати ці завдання

— Чи можливі сюрпризи в складі збірної України на завтрашній матч?
— Подивимося сьогодні станом футболістів, і виходячи з цього, будемо визначатися зі складом. Нам важливо, щоб наші футболісти відновилися після матчу з Туреччиною. Була важка гра, а потім переліт з Коньї до Кракова.

До речі, я мав розмову з Ярославом Ракицьким щодо його травми, через яку він покинув розташування збірної до матчу з Туреччиною. Зараз він відновлюється від пошкодження в «Шахтарі». І в цьому плані у нього є прогрес. Більш того, Ракицький рвався до нас, хотів приїхати, щоб зіграти в матчі з Косово. Я переговорив з лікарем «Шахтаря» щодо його стану, і він сказав, що воно не дозволяє Ярославу зіграти завтра. Він продовжує реабілітацію. Хочу побажати йому швидше відновитися і грати за свій клуб. Ми розраховуємо на нього. Але в завтрашньому матчі він не може брати участь навіть при великому бажанні з його боку.